رنگ آکریلیک قیمت و انواع کاربرد آن

معرفی و بررسی قیمت رنگ آکریلیک 

رنگ آکریلیک قیمت آن قبل از اینکه به بررسی آن  بپردازیم ابتدا به معرفی این رنگ خواهیم پرداخت که با مزایای گسترده ­ی خود توانسته کاربردهای بسیار وسیعی داشته باشد و در حال حاضر محبوب­ترین و مقرون به صرفه­ ترین رنگ شیمیایی موجود در بازار است.

نه تنها رنگ آکریلیک قیمت آن بسیار مناسب است بلکه پایه آب نیز هست و همین امر حلالیت آن را بسیار ساده و کم خرج کرده و هیچ بویی نیز تولید نمی­کند و خشک شدن آن نیز بسیار سریع­تر اتفاق می­افتد. جالب است بدانید که بواسطه­ ی مناسب بودن رنگ آکریلیک قیمت و ویژگی­های ساختاری در صنایع خودروسازی استفاده می­شد که با تغییرات مهندسی در ساختار توانسته­ اند در ساختمان نیز استفاده کنند.

به طور کلی هم با در نظر گرفتن رنگ آکریلیک قیمت پایین­تر و کارایی و مزایای عالی، این رنگ در صنایعی همچون خودروسازی، نقاشی روی بوم، نقاشی بر روی سفال و شیشه، پارچه، جدول­ها و ساختمان سازی کاربرد دارد که این از مزایای رنگ آکریلیک است و در همه نوع رنگی شاهد چنین موردی نخواهید بود. فروش رنگ آکریلیک ضد آب فرداد در سراسر کشور صورت می گیرد.

رنگ آکریلیک قیمت
رنگ آکریلیک قیمت مناسب­تری نسبت به رنگ روغنی دارد

 

ویژگی­های رنگ آکریلیک؛ مهم­­ترین عوامل اثرگذار بر رنگ آکریلیک قیمت

قطعا در خرید هر چیزی ویژگی­های آن بیشترین تأثیر را در قیمت نهایی فروش آن دارد و به همین دلیل با ذکر ویژگی­های رنگ آکریلیک، عوامل اثرگذار بر رنگ آکریلیک قیمت را هم اشاره کرده­ایم که البته در ادامه مطلب عوامل بیشتری را نیز ذکر خواهیم کرد و در انتها نیز جدیدترین نرخ قیمت را لیست می­کنیم. ویژگی­های اثرگذار بر رنگ آکریلیک عبارتند از:

 • 1. پایداری رنگ: یکی از مهم­ترین ویژگی­های هر رنگی میزان استقامت و پایداری آن در برابر شرایط مختلف محیط داخلی و بیرونی است که همین دوام بسیار زیاد، باعث شده تا رنگ آکریلیک قیمت بالاتری نسبت به رنگ پلاستیک داشته باشد.
 • درخشندگی: رنگ آکریلیک به خودی خود درخشندگی و شفافیت خوبی دارد اما اگر خواهان درخشندگی بیشتری هستید می­توانید از نوع براق آن استفاده کنید که جلوه­ی بیشتری نیز دارد.
 • 2. غلظت بالا: یکی دیگر از عواملی که کمتر در برآورد قیمت نقاشی ساختمان و سایر سطوح به آن توجه می­شود، غلظت رنگ است، یعنی با هر مقدار رنگ چه مقدار از سطح را برحسب متر مربع می­توان رنگ آمیزی کرد که همین عامل در کاهش قیمت نهایی خرید مؤثر است و نیاز کمتری به خرید رنگ پیدا می­کنید. از این رو رنگ آکریلیک قیمت کمتری پیدا می­­کند.
 • 3. راحتی در مصرف: باور کنید یا نه ولی رنگ آکریلیک به حدی عالی کار شده و ساخته شده که حتی اگر فرد حرفه­ای هم نباشید می­توانید با کمی تمرین و آموزش مجازی نیز مشغول به رنگ آمیزی شوید.
 • 4. اصلا بو ندارد: یکی از دلایل کاهش رنگ آکریلیک نسبت به سایر رنگ­ها بدون بو بودن آن است چرا که حاکی از عدم نیاز به حلال آلی و استفاده از آب به جای آن است. لذا علاوه بر کمتر بودن رنگ آکریلیک قیمت خرید مواد جانبی نیز پایین­تر است.
 • 5. مقاومت و ماندگاری در برابر نور مستقیم خورشید: در صورتی که رنگ اکریلیک خوبی خریداری کرده باشید و برند خوبی باشد، نه تنها می­توان از آن برای رنگ آمیزی نمای بیرونی خانه استفاده کرد بلکه نیازی به استفاده از مواد رزینی برای مقاومت در برابر خورشید نیز نخواهد بود و همین باعث شده با وجود چنین مزیتی شاهد رنگ آکریلیک قیمت پایین­تر نسبت به سایر رنگ­ها نظیر روغنی باشیم.
 • 6. پیشروی سریع کار: این مزیت مخصوصا برای کسانی که عجله­ دارند تا پروژه زودتر تمام شود بسیار مناسب است چرا که خشک شدن آن بواسطه نیاز به حلال آب سریع­تر رخ می­دهد. طبق گفته­ی نقاشان معروف هر 100 متر فضای رنگ کاری نیاز به 3 تا 5 روز زمان در بدترین حالت خواهد داشت چرا که وضعیت زیرسازی و خرابی کار برای رسیدن به سطح آماده ­ی رنگ کاری نیز در زمان اتمام پروژه بسیار تأثیرگذار هستند. لذا رنگ آکریلیک قیمت پایین­تری دارد و سریع­تر هم پیشروی می­کند.
 • 7. مقاومت فیزیکی: اگر تماس مستقیم با رنگ آکریلیک داشته باشید و به سطح دارای رنگ آکریلیک دستی بکشید متوجه محکمی و مقاوم بودن این سطح خواهید شد که همین امر ناشی از مقاومت آن در برابر خراشیده شدن و پوسته پوسته شدن است و در برابر ضربات نیز تا حدی مقاومت نشان می­دهد.
 • 8. دوستدار محیط زیست: اخیرا مشخص شده که رنگ روغنی پس از مدتی از خود سرب و مواد سمّی ایجاد می­کند که پخش شدن آن در هوا حتی با وجود غلظت­های بسیار کم برای ساکنین و محیط زیست اصلا مناسب نیست. لذا با وجود رنگ آکریلیک قیمت آن در مقایسه با روغنی ولی اصلا آسیب زا نیست و دوستدار محیط زیست شناخته شده است.
 • 9. انعطاف پذیری: رنگ آکریلیک بهتر و انعطاف پذیری بیشتر در طرح و رنگ. لذا از هیچ لحاظ در کار با این رنگ مشکلی نخواهید داشت.
 • 10. عدم محدودیت در استفاده: شاید برایتان جالب باشد که رنگ آکریلیک را می­توانید بر روی چوب، آهن، شیشه، سفال، سیمان و کلیه­ ی سطوح استفاده کنید و از این بابت نیز محدودیتی ندارید. اما با چک کردن رنگ آکریلیک بسیار مناسبی را شاهد هستید و همین عاملی است بر محبوبیت بیش از پیش خرید این رنگ برای کاربردهای مختلف.
 • 11. ترمیم پذیری: یکی از مواردی که در استفاده از رنگ آکریلیک قیمت آن را تحت تأثیر قرار می­دهید ترمیم پذیری مجدد آن است که با این ویژگی می­توانید هر زمانی به راحتی به ترمیم بخش­های آسیب دیده بپردازید.
 • 12. عدم ترک خوردگی: رنگ آکریلیک قیمت ایده­ آلی دارد چون ترک خوردگی در ساختار آن به علت استحکام بالا بوجود نمی­آید و در عین حال نیز قیمت آن نسبت به سایر رنگ­ها مثل روغنی پایین­تر است.
رنگ آکریلیک قیمت
رنگ آکریلیک مناسب کیفیت عالی

 

نکات مهم خرید رنگ اکریلیک

مهم­ترین نکاتی که باید در خرید رنگ آکریلیک دقت کنید تا رنگ آکریلیک قیمت مناسبی برای شما داشته باشید عبارتند از:

 • 1. کاربرد مناسب: رنگ آکریلیک باید متناسب با کاربرد مورد انتظار شما باشد. یعنی چنانچه قصد رنگ آمیزی چوب با رنگ آکریلیک دارید نوع مناسب آن را خریداری کنید که یقینا رنگ آکریلیک چوب متفاوت از رنگ ساختمانی است.
 • 2. تمیزکاری سطوح: سطح کار باید کاملا تمیز و فاقد کثیفی و چرک باشد در غیر این صورت امکان رنگ آمیزی با رنگ آکریلیک نخواهد بود.
 • 3. پرایمر زنی: سطوحی که از قبل رنگی نداشته­اند حتما باید پرایمر زده شوند تا رنگ پس زده نشود.

رنگ آکریلیک قیمت بسیار مناسبی دارد که قیمت نهایی آن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • 4. حجم: رنگ آکریلیک در حجم ­های مختلفی از یک کیلویی تا 15 کیلویی مختلف است که در حجم­ های بالاتر قیمت مناسب­تری دارد.
 • 5. نوع: رنگ آکریلیک در انواع مات، نیمه براق و براق متفاوت است ولی از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها به زیبایی کار اضافه خواهند کرد که یکی از عوامل مهم تأثیرگذار در افزایش قیمت است.
 • 6. محل استفاده: رنگ آکریلیک قیمت آن بسته به استفاده در داخل یا نمای داخلی و نمای بیرونی بسیار متفاوت است و حتی نوع رنگی که استفاده خواهد شد نیز بسته به نوع سلیقه و استفاده از رنگ مادر متفاوت خواهد بود.
 • 7. شرکت سازنده: رنگ آکریلیک متفاوتی بسته به شرکت سازنده خواهد داشت که طبیعتا بسته به برند بودن و کیفیت ساخت هزینه­ ی بیشتری را خواهید پرداخت.
 • 8. نوسانات ارزی: بر هیچکس پوشیده نیست که نوسانات ارزی بر تمامی قیمت­ها تأثیرگذار است. رنگ آکریلیک قیمت آن بسته به نوسانات ارزی تغییر می­کند به نحوی که در سال 99 تمامی رنگ­ها بسته به نوع شرکت با افزایش قیمت 10 تا 25% مواجه بوده­اند.

گروه رنگ فرداد با در اختیار داشتن گروهی از کارشناسان زبده و حرفه­ای و ارائه ­ی رنگ­های با کیفیت در صدد کسب رضایت حداکثری شما عزیزان است تا بتوانید با قیمتی مقرون به صرفه و کاملا رقابتی، در کلیه­ی هزینه­های خود صرفه جویی کنید. تمامی انواع رنگ آکریلیک قیمت بسیار ایده­آل با کیفیتی مثال زدنی داشته و در صورتی که تمایل داشته باشید می­توانید سفارشات خود را در هر روزی از هفته و هر ساعتی از شبانه روز به صورت آنلاین ثبت کنید تا با حداقل هزینه ممکن تحویل بگیرید. با گروه رنگ فرداد نگران نقاشی ساختمان و کلیه سطوح خود نباشید.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:

شماره تماس: 09129723451

اینستاگرام: fardad_paint

شماره واتساپ: 09129723451

ایمیل: fardad.paint@gmail.com

رنگ آکریلیک قیمت
رنگ آکریلیک ایده­ آل، کارایی گسترده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما